Aktualności

2017-10-26 - Ogłoszenie o naborze ofert dot. wykonania prac remontowych

Środowiskowy Dom Samopomocy im bł Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach zaprasza do składania ofert na wykonie prac remontowych w zakresie malowania pomieszczeń Środowiskowego Domu Samopomocy im św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach. Treść ogłoszenia: załącznik nr 1.

2017-06-22 - LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE

LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE na wolne stanowisko: Terapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy im św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach

2017-06-01 - Majówka

Tegoroczna Majówka, jak co roku, odbyła się w kościele św. Piotra w Wadowicach. Rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Litanii Loretańskiej oraz odmówieniem tajemnicy różańca - Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi. Modlitwę prowadził i gościł nas ks. proboszcz Tadeusz Kasperek, któremu wręczyliśmy symboliczny prezent.

2017-06-01 - Nabór na wolne stanowisko pracy.

Środowiskowy Dom Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach zatrudni pracownika na wolne stanowisko pracy: terapeuta zajęciowy, w wymiarze czasu pracy pełny etat – umowa na zastępstwo.

2017-05-09 - MAŁOPOLSKIE DNI RODZINY

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie serdecznie zaprasza rodziny na warsztat pn.: „Zdrowie to szczęście rodziny”, który odbędzie się w dniu 13.05.2017 r. w godzinach 10.00-13.00 w świetlicy szpitala. Ponadto w ramach obchodów Małopolskich Dni Rodziny w andrychowskiej filli Środowiskowego Domu Samopomocy w dniu 15 maja, odbędą się warsztaty dla uczestników ŚDS oraz członków ich rodzin. Szczegóły w załączniku. Serdecznie zapraszamy

2017-05-04 - Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych przypada 5 maja. Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Wadowicach zaprasza na Dni Otwarte w dniach 5 – 12 maja 2017 r.

2017-03-16 - Konferencja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

W dniu 14 marca 2017 roku w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich miała miejsce konferencja „Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym” . Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, Związku Powiatów Polskich, instytucji świadczących pomoc osobom w kryzysach psychicznych, organizacji pozarządowych oraz organizatorzy I Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się już 8 maja. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych nasz Dom miał okazję zaprezentować swoje działania podejmowane na rzecz osób chorujących psychicznie. Serdecznie zapraszamy do lektury relacji z niniejszej Konferencji.

2015-07-24 - Przerwa wakacyjna

Środowiskowy Dom Samopomocy informuje, iż w oparciu o § 6 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia w sprawie środowiskowych domów samopomocy ora z § 8 ust. 2 Regulaminu Organizacyjnego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowiacha oraz Filii w Andrychowie z dnia 28.11.2011, w dniach od 27.07 do dnia 07.08 trwa przerwa wakacyjna. Za utrudnienia przepraszamy.

2015-03-26 - Konferencja naukowa w Wieliczce z udziałem amerykańskiego naukowca i psychiatry dr Daniela Fishera.

20 marca byliśmy na konferencji naukowej w Wieliczce z udziałem amerykańskiego naukowca i psychiatry dr Daniela Fishera. Przekonywał on, że jest możliwe wyzdrowienie z choroby psychicznej. Konieczne jest jednak, by mieć otwarte serce i nim porozumiewać się z drugą, bliską osobą. Propagował tym samym tzw. dialog serca. Ważne jest dzielenie się przeżyciami i emocjami, szczególnie w trudnych sytuacjach. Wtedy nasze problemy stają się lżejsze, zyskujemy dystans, by spojrzeć na nie z bok i realne staje się ich rozwiązanie.

 «  1 2 3 4 5  »