Aktualności

2017-05-09 - MAŁOPOLSKIE DNI RODZINY

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie serdecznie zaprasza rodziny na warsztat pn.: „Zdrowie to szczęście rodziny”, który odbędzie się w dniu 13.05.2017 r. w godzinach 10.00-13.00 w świetlicy szpitala. Ponadto w ramach obchodów Małopolskich Dni Rodziny w andrychowskiej filli Środowiskowego Domu Samopomocy w dniu 15 maja, odbędą się warsztaty dla uczestników ŚDS oraz członków ich rodzin. Szczegóły w załączniku. Serdecznie zapraszamy

2017-05-04 - Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych przypada 5 maja. Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Wadowicach zaprasza na Dni Otwarte w dniach 5 – 12 maja 2017 r.

2017-03-16 - Konferencja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

W dniu 14 marca 2017 roku w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich miała miejsce konferencja „Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym” . Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, Związku Powiatów Polskich, instytucji świadczących pomoc osobom w kryzysach psychicznych, organizacji pozarządowych oraz organizatorzy I Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się już 8 maja. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych nasz Dom miał okazję zaprezentować swoje działania podejmowane na rzecz osób chorujących psychicznie. Serdecznie zapraszamy do lektury relacji z niniejszej Konferencji.

2015-07-24 - Przerwa wakacyjna

Środowiskowy Dom Samopomocy informuje, iż w oparciu o § 6 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia w sprawie środowiskowych domów samopomocy ora z § 8 ust. 2 Regulaminu Organizacyjnego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowiacha oraz Filii w Andrychowie z dnia 28.11.2011, w dniach od 27.07 do dnia 07.08 trwa przerwa wakacyjna. Za utrudnienia przepraszamy.

2015-03-26 - Konferencja naukowa w Wieliczce z udziałem amerykańskiego naukowca i psychiatry dr Daniela Fishera.

20 marca byliśmy na konferencji naukowej w Wieliczce z udziałem amerykańskiego naukowca i psychiatry dr Daniela Fishera. Przekonywał on, że jest możliwe wyzdrowienie z choroby psychicznej. Konieczne jest jednak, by mieć otwarte serce i nim porozumiewać się z drugą, bliską osobą. Propagował tym samym tzw. dialog serca. Ważne jest dzielenie się przeżyciami i emocjami, szczególnie w trudnych sytuacjach. Wtedy nasze problemy stają się lżejsze, zyskujemy dystans, by spojrzeć na nie z bok i realne staje się ich rozwiązanie.

Wystawa Ikon Kościele św. Macieja w Andrychowie
2015-02-27 - Wystawa Ikon Kościele św. Macieja w Andrychowie

Duże zainteresowanie wystawą ikon zaprezentowaną w Bibliotece Publicznej w Wadowicach w grudniu ubiegłego zachęcił nas do wystawienia naszych prac po raz kolejny

2015-02-25 - Program Aktywności Lokalnej

Aby polepszyć system wsparcia dla osób niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie w ramach Programu Aktywności Lokalnej zaprosił do współpracy Środowiskowy Dom Samopomocy Filia w Andrychowie.

2015-02-03 - Środowiskowy Dom w nowym wydaniu

Ostatnie miesiące w ŚDS to przede wszystkim remont. Dzięki niemu mamy szansę uzyskać standaryzację czyli spełniamy warunki pobytu dla osób niepełnosprawnych. Mamy przestronne, nowe pomieszczenia. Jest nowoczesna, pięknie urządzona kuchnia i jadalnia. Wszędzie panuje ład i czystość.

Wystawa prac
2014-12-22 - Wystawa prac

W dniu 16 grudnia 2014 roku w Bibliotece Publicznej w Wadowicach po raz kolejny odbyła się wystawa prac mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

 «  1 2 3 4  »