Aktualności

Konferencja
2018-11-26 - Konferencja

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii ADIUTARE ma zaszczyt zaprosić na bezpłatną konferencję Zaburzenia psychiczne dzieci i młodzieży w wieku dorastania podsumowującą projekt „Podnoszenie kompetencji osób pracujących z adolescentami i rodziną w zakresie ochrony i promocji zdrowia psychicznego”.

Majówka
2018-05-18 - Majówka

Zgodnie z wieloletnią tradycją w połowie maja w kościele św. Piotra w Wadowicach odbyła się nasza majówka.

Śniadanie u Nazaretanek
2018-04-09 - Śniadanie u Nazaretanek

W czwartek 5 kwietnia kilka osób z naszej grupy wybrało się na Śniadanie Wielkanocne do Sióstr Nazaretanek.

Śniadanie Wielkanocne
2018-03-30 - Śniadanie Wielkanocne

Jak co roku, 28 marca, po modlitwie i życzeniach, zasiedliśmy do wspólnego Śniadania Wielkanocnego.

2017-12-21 - "Co czwarty" gdzie szukać pomocy

Poniżej przedstawiamy Państwu ostatni z cyklu trzech artykułów jakie powstały w oparciu o działania wynikające z kampanii informacyjno-edukacyjnej „Co czwarty- zobacz osobę nie chorobę”. Celem niniejszego tekstu jest przybliżenie ścieżki leczenia i rehabilitacji osób po kryzysach psychicznych.

Mam na imię Jacek - jestem tym czwartym
2017-12-07 - Mam na imię Jacek - jestem tym czwartym

Z chorobą psychiczną można żyć, wiele jednak zależy od osób, których choroba dotknęła. Od ich akceptacji choroby, zrozumienia jej istoty, a jednocześnie niepoddawania się jej oraz zaufania do lekarzy i terapeutów. Równie istotne jest podejście drugiego człowieka. Ważna jest świadomość, że osoby chorujące nie są gorsze od zdrowych, też mają swoje cele, jakimi są zdrowienie i sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie i pomimo trudu rehabilitacji starają się je osiągnąć.

Co czwarty - zobacz osobę nie chorobę
2017-12-06 - Co czwarty - zobacz osobę nie chorobę

Poniżej przedstawiamy artykuł jaki ukazał się na lokalnych informacyjnych portalach internetowych. Niniejszy materiał dotyczy realizowanej przez Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii ADIUTARE kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem "Co czwarty - zobacz osobę nie chorobę".

Przegląd 2017
2017-11-06 - Przegląd 2017

W środę 25 października 2017 wystąpiliśmy na scenie w podziemiach kościoła św. Piotra ze spektaklem pt. „Szpitalne Perypetie”. Jak co roku Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców DPS i ŚDS rozpoczął się

Turniej szachowy
2017-11-02 - Turniej szachowy

Pod koniec października wzięliśmy udział w zawodach szachowych XI Turnieju Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, który odbył się w DPS na ul. Pułaskiego. Od początku liczyliśmy na dobre miejsca, choć trochę obawialiśmy się przeciwników. Było nas trzech: Piotr, Łukasz i Staszek. Poszło nam całkiem dobrze. Zajęliśmy 8, 10 i 12 miejsce. Były nagrody i pamiątkowe zdjęcia. Wróciliśmy w dobrych humorach. „Środowiskowi” amatorzy szachów

2017-10-31 - Wycieczka do Wrocławia

Zapraszamy do lektury relacji z wyjazdu do Wrocławia Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.

 «  1 2 3 4 5  »