Aktualności

2017-12-21 - "Co czwarty" gdzie szukać pomocy

Poniżej przedstawiamy Państwu ostatni z cyklu trzech artykułów jakie powstały w oparciu o działania wynikające z kampanii informacyjno-edukacyjnej „Co czwarty- zobacz osobę nie chorobę”. Celem niniejszego tekstu jest przybliżenie ścieżki leczenia i rehabilitacji osób po kryzysach psychicznych.

Mam na imię Jacek - jestem tym czwartym
2017-12-07 - Mam na imię Jacek - jestem tym czwartym

Z chorobą psychiczną można żyć, wiele jednak zależy od osób, których choroba dotknęła. Od ich akceptacji choroby, zrozumienia jej istoty, a jednocześnie niepoddawania się jej oraz zaufania do lekarzy i terapeutów. Równie istotne jest podejście drugiego człowieka. Ważna jest świadomość, że osoby chorujące nie są gorsze od zdrowych, też mają swoje cele, jakimi są zdrowienie i sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie i pomimo trudu rehabilitacji starają się je osiągnąć.

Co czwarty - zobacz osobę nie chorobę
2017-12-06 - Co czwarty - zobacz osobę nie chorobę

Poniżej przedstawiamy artykuł jaki ukazał się na lokalnych informacyjnych portalach internetowych. Niniejszy materiał dotyczy realizowanej przez Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii ADIUTARE kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem "Co czwarty - zobacz osobę nie chorobę".

Przegląd 2017
2017-11-06 - Przegląd 2017

W środę 25 października 2017 wystąpiliśmy na scenie w podziemiach kościoła św. Piotra ze spektaklem pt. „Szpitalne Perypetie”. Jak co roku Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców DPS i ŚDS rozpoczął się

Turniej szachowy
2017-11-02 - Turniej szachowy

Pod koniec października wzięliśmy udział w zawodach szachowych XI Turnieju Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, który odbył się w DPS na ul. Pułaskiego. Od początku liczyliśmy na dobre miejsca, choć trochę obawialiśmy się przeciwników. Było nas trzech: Piotr, Łukasz i Staszek. Poszło nam całkiem dobrze. Zajęliśmy 8, 10 i 12 miejsce. Były nagrody i pamiątkowe zdjęcia. Wróciliśmy w dobrych humorach. „Środowiskowi” amatorzy szachów

2017-10-31 - Wycieczka do Wrocławia

Zapraszamy do lektury relacji z wyjazdu do Wrocławia Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.

2017-10-26 - Ogłoszenie o naborze ofert dot. wykonania prac remontowych

Środowiskowy Dom Samopomocy im bł Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach zaprasza do składania ofert na wykonie prac remontowych w zakresie malowania pomieszczeń Środowiskowego Domu Samopomocy im św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach. Treść ogłoszenia: załącznik nr 1.

2017-06-22 - LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE

LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE na wolne stanowisko: Terapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy im św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach

2017-06-01 - Majówka

Tegoroczna Majówka, jak co roku, odbyła się w kościele św. Piotra w Wadowicach. Rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Litanii Loretańskiej oraz odmówieniem tajemnicy różańca - Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi. Modlitwę prowadził i gościł nas ks. proboszcz Tadeusz Kasperek, któremu wręczyliśmy symboliczny prezent.

2017-06-01 - Nabór na wolne stanowisko pracy.

Środowiskowy Dom Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach zatrudni pracownika na wolne stanowisko pracy: terapeuta zajęciowy, w wymiarze czasu pracy pełny etat – umowa na zastępstwo.

 «  1 2 3 4  »